Duben 2008

Kylie Minogue : X-TOUR 2008

29. dubna 2008 v 20:07 Kylie Minogue - Novinky
Nejočekávanější koncert současnosti se blíží - Kylie Minogue vystoupí v Praze již za necelé dva týdny, v pondělí 12. května.
Do Prahy dorazí z německého Frankfurtu. Pražský koncert bude jejím 5. v pořadí v rámci turné KylieX2008, během něhož navštíví 33 velkých evropských měst a odehraje v nich 51 show.

Kylie i její produkční tým drží pečlivě pod pokličkou celý scénář i podrobnosti z nadcházejícího turné. Zdá se tak, že do 6. května, kdy toto megaturné strartuje v koncertem v Paříži, nebudeme znát bližší podrobnosti.
Již dnes je však jasné, že nový koncertní program Kylie Minogue bude v mnoha směrech mnohem propracovanější než koncerty jiných megahvězd. Kylie je pověstná svou precizností a sama se už několikrát dala slyšet, že svůj návrat na koncertní pódia si chce užít spektakulárním spektáklem! Ten pro ni v posledních týdnech tvořily týmy architektů, designérů a dalších lidí, kteří mají co do činění s největšími hudebními shows. Ti všichni spolupracovali na společném projektu KylieX2008 společně s choreografem Michaelem Rooneym, který má "na svědomí" dnes již legendární robotický tanec z videoklipu Can´t Get YSou Out Of My Head, který už napodobily i jiné hvězdy, a stylistou Williamem Bakerem a módním návrhářem Jean-Paul Gaultierem.
William Baker dal poslednímu albu Kylie Minogue nádech nové vlny - electro - a podílel se významně i na electro podobě nového turné. Do tohoto stylu zapadají i kostýmy Kylie Minogue i všech tanečníků, které vytvořil opět lehce electro-futuristicky JP Gaultier.
"Netušil jsem, že mne proslaví právě Madonnina podprsenka, ale jsem zvyklý svými kolekcemi provokovat, tak proč si to nezopakovat.-)", říká Gaultier o nové kolekci pro KylieX2008 a pokračuje: "Miluji hudbu a zbožňuji nové směry - electro mne uchvátilo, hned jsem věděl jak bude tahle kolekce vypadat, většinu jsem po poslechu několika songů měl ihned před očima." Electro je vlnou, která drtí taneční parkety po celém světě. Vlna, která přišla opět z Anglie, postupně pluje Evropou a pomalu se začíná rozlévat i v USA.
Kylie tomuto stylu přizpůsobila zvuk svých letitých hitů a přidala k nim samozřejmě své aktuální album X, které vyšlo v listopadu 2007, a z něhož už vyšly 3 veleúspěšné singly 2 Hearts, In My Arms a Wow.
Právě takhle vypadala The Kylie Show, kterou natočila Kylie Minogue pro anglickou televizi ITV, která ji vysílala 10. listopadu 2007 s nebývale vysokou sledovaností. Ihned po odvysílání se samozřejmě začalo spekulovat o podobě chystané ho turné. "Ano, bude částečně zvukově vypadat i takhle", řekla v jednom rozhovoru sama Kylie. "Uslyšíte pro mnohé určitě překvapivé nové verze mých starých hitů a spousty nových písní, včetně nikdy nevydaných skladeb, které jsem natočila tak nějak "do šuplíku", ale ráda bych je představila na mém novém turné. Zahrajeme třeba novou verzi Copacabany. Když tohle slyšel Barry Manilow, osobně mi zavolal, aby mi řekl, jak je nadšený, že se jedna z jeho písní objevuje v mojí show."
Jak bude však konečný setlist vypadat uvidíme s jistotou až po prvním koncertu nadcházejícího turné. Pražský koncert začne v O2 areně 12. května ve 21 hodin. Předcházet by mu mělo vystoupení warm-up DJe, jehož jméno zatím Kylie Minogue tají.
Desetitisíce fanoušků popové divy tak naladí na show, kterou určite Kylie trumfne i Madonnino vystoupení. KylieX2008 v Praze bude rozděleno do 2 bloků, oddělených 15minutovou přestávkou. Celkem by měla Kylie fanoušky oblažit svou přítomností bezmála 2,5 hodiny.
Nabídne přitom spektákl, který přiveze do Prahy 14 kamionů. Nabídne při něm nejmodernější světelné efekty, laserovou show se spoustou mlhy, gejzíry konfet... Na koncertech v rámci KylieX2008 by mělo být použito zatím nejvíce strobo efektů, jakých kdy který umělec na koncertech použil. Pod jejich blesky Kylie několikrát zmizí a znovu se objeví ve futuristických electro róbách. Pódium je složeno z mnoha výtahů a zdvižných plošin, které dovolí celému týmu se v rámci vystoupení velmi variabilně pohybovat na pódiu i pod ním. Divákům tak zůstane skryta malá podpódiová továrna, která bude obsluhovat celou tuto velkolepou hudební show. V Anglii mezitím vyjde její nový singl In My Arms, který si úspěšně vedl v evropských hitparádách, kam zase dorazí její nový singl Wow. Dá se tak říci, že poté co tam i tam oba singly bodovaly velmi dobře, si vymění teritoria, kde byly uvedeny na trh. V USA zatím s podporou rappera MIMSe vyšel její další singl z aktuálního alba X - All I See. Kylie má nyní celosvětově "venku" 4 nové singly a jejich prezentace tedy může začít Kylie se v Praze předvede 12. května ve skvělé formě a na diváky čeká nejedno překvapení...Diskografia

27. dubna 2008 v 14:53 Kylie Minogue - Diskografia
X
Body LanguageFeverLight Years
Impossible PrincessKylie MinogueLet's Get To It
Rhythm Of LoveEnjoy Yourself
Kylie
Jednoúčelový pop akt šitý horkou jehlou. Podobně znějící titulky se objevily po úspěchu singlu "I Should Be So Lucky" v hitparádách. Dnes už víme, že byly klamavé. Jenže tehdy... Kylie Ann Minogue se narodila 28. května 1968 v Melbourne a už od dětství v ní rodiče spatřovali herecké a hudební nadání. Z kraje jej uplatňovala hlavně v australských seriálech, později i v několika filmech, tím nejvíce zlomovým byla soap opera "Neighbours", ve které hrála po boku pozdějších hvězd Jasona Donovana a Natalie Imbruglia. Cestu k hudebnímu nebi jí otevřel benefiční koncert pro Fitzroy Football Club, kde Kylie zazpívala cover "The Loco-Motion" (v originálu Little Eva, 1962) - a všimla si jí nahrávací společnost Mushroom Records, která vlastní práva na její nahrávky v Austrálii dodnes. První singlové vydání "Locomotion" (byl drobet pozměněn název) přineslo doma velký úspěch, začalo se zároveň schylovat k osudovému zlomu: spolupráci s hitovým triem Stock-Aitken-Waterman. Pod jejich chapadla ostatně zapadlo mnoho jmen, namátkou Bananarama, Donna Summer, Jason Donovan, Rick Astley, Mel And Kim nebo boyband Big Fun.
Kylie (1988)
Kylie Minogue - KylieDebutové album, z něhož vzešlo rovných šest singlů, které skvěle bodovaly v žebříčcích. Úspěch "I Should Be So Lucky" zopakovala pecka "Got To Be Certain" nebo druhé vydání "The Loco-Motion". Za pozornost stál i částečně francouzský zpívaný popěvek "Je Ne Sais Pas Pourquoi" obohacený o písničku "Made In Heaven" - byl to její první double a-singl. "Kylie" přineslo jasně identifikovatelnou desítku songů v klasickém stylu Stock-Aitken-Waterman (SAW). Tato "továrna" měla čich na hity, ale v rychlém tempu často vznikaly i průměrné kusy a vycpávky desek. Závěrečná "Love At First Sight" měla stejný název jako pozdější hit Kylie Minogue. Hodnocení: 8/10
Palba alba: I Should Be So Lucky, The Loco-Motion, Je Ne Sais Pas Pourquoi, Turn It Into Love

VOGUE

15. dubna 2008 v 21:43 Magazines